İZOPER

epoksi kaplama ve izolasyon uygulamaları

 • Yazıtipi boyutunu arttır
 • Varsayılan yazıtipi boyutu
 • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa EPOKSİ ve UYGULAMA TEKNİKLERİ
Epoksi ve uygulama teknikleri

Epoksi ve Uygulama Teknikleri


Epoksi kaplamaları günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip kaplama çeşididir. Sanayi ve endüstriyel amaçlı yapılan yapı ve tesislerden, mimari ve estetik amaçlı yapılan alanlara, her türlü gıda üretimden satışına kadar tüm tesislerde, sağlık sektöründe, hastanelerde, spor tesislerinden otoparklarda çok yaygın olarak kullanılmaktadır.Farklı amaçlara yönelik yapılmakta olan epoksi kaplamaları belli gruplar altında toplayabiliriz.
EPOKSİ UYGULAMALARI
1. DEKORATİF AMAÇLI ZEMİNLERDE
2. ENDÜSTRİYEL AMAÇLI ZEMİNLERDE
3. GIDA ÜRETİM ALANLARININ ZEMİNLERDE
4. SAĞLIK HİZMETLERİNDEKİ ZEMİNLERDE
5. SPOR SAHA ve ZEMİNLERDE  
6. OTOPARK VE YOL ÇİZGİLERİ

Epoksi ve Uygulama Teknikleri

1. Self levelling

Kendiliğinden yayılan epoksi kaplama tekniğidir. Epoksi astar uygulandıktan sonra (son kat olarak) epoksi reçine ile sertleştirici karıştırılmış olarak yüzeye dökülür ve taraklı mala veya seviye tarağı ile yayılır.Kirpi rulo ile hava kabarcıkları alınarak zemin düz ve parlak görünüme kavuşur.

2. Multi Layer

Çok katmanlı epoksi kaplamadır. Epoksi astar uygulandıktan sonra epoksi reçine ile sertleştirici karıştırılmış olarak yüzeye dökülür ve taraklı mala veya seviye tarağı ile yayılır. 8 saatlik kuruma gerçekleştikten sonra 2. kat olarak aynı işlem tekrarlanır. İstenirse son kat olarak ruloyla istenen renkte epoksi boya uygulanır.

3. Mortar Kaplama

Epoksi harç kullanılarak oluşturulan kaplamadır. 5-10mm kalınlıkta serilen epoksi harç sıkıştırıldıktan ve perdahlandıktan sonra üzerine ruloyla istenilen renkte son kat epoksi boya uygulaması yapılır. Daha çok ağır zemin ortamlarında uygulanır.

4. Epoksi Boya


Epoksi reçine ile sertleştircinin karıştırlıması sonucu uygulama yüzeylerine ruloyla sürülmektedir. Epoksi boya uygulama sonucu zeminlerde düşük kalınlıklar oluşturulur.


5. Granit Epoksi Kaplama


Bu kaplama türü aşınmaya ve çizilmeye karşı mukavemeti yüksek olan bir epoksi kaplama türüdür.

Granit epoksi reçine de pigment içermemektedir. Saf epoksi reçine kullanılmaktadır.İşte bu özellik epoksiye yüksek dayanıklılık özelliği katmaktadır. Yapılan testler sonucunda elde edilen bilgilere göre granit epoksi, doğal granitten çok daha fazla dayanıklılığa sahiptir.

Epoksi kaplamaya granit görüntüsünü bünyesindeki silis vermektedir.

Granit Epoksi kaplama gıda, otomotiv, sanayi tesisi ve diğer pek çok alanda uygulanmaktadır.

Granit Epoksi kaplama kalınlığı ihtiyaca veya i isteğe göre 2 - 4 mm olarak uygulanabilmektedir.

 

 

6. Epoksi Laminasyon Kaplama


Bu kaplama türü cam elyafı ile epoksi reçinesinin zemine uygulanmasıyla elde edilir. Laminasyon uygulaması, astarlama işleminden sonra epoksinin zemine sürülmesi, sonra üzerine cam elyafın serilmesi, tekrar epoksi sürülerek bir katmanın oluşturulması şeklinde yapılır.

Laminasyon kaplamasının uygulandığı alanlar, zemin mukavemetinin düşük olduğu alanlarda, seramik veya mozaiklerin çatlaması ya da oynamasına karşı direnç oluşturmasında, betondaki yüzeysel çatlarların onarımında, paslanmış petrol ve balast tanklarının tamiratı ve yenilenmesinde.


EPOKSİ  NEDİR?

Epoksiler, termosetler grubundan plastik yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.Genellikle iki komponentli  olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı hâlden katı hâle geçer ve yaklaşık olarak bir iki hafta içinde kür alarak maksimum sertliğe ulaşırlar.
Epoksiler ağır çalışma şartları için özel hazırlanmış zemin kaplamasıdır. Uygulanacak yüzeyde self levelling veya epoksi boya  olarak kullanılabilir.
Kullanım amacına göre 300 mikron ile 5mm arası kalınlıkta uygulamayla mükemmel koruma sağlar.


EPOKSİLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ

 • HİJYENİKTİR, KOLAY TEMİZLENİR
 • ANTİBAKTERİYAL ÖZELLİKTEDİR
 • TOZUMA YAPMAZ
 • DEKORATİF GÖRÜNÜMDEDİR
 • KİMYASALLARA DAYANIKLIDIR
 • MEKANİK MUKAVEMETİ YÜKSEKTİR
 • KAYMAZ ZEMİNLER OLUŞTURUR
 • YEKPARE GÖRÜNÜMDEDİR
 • SIVILARA KARŞI GEÇİRİMSİZ
 • ELEKTRİK İZOLASYONU SAĞLAR
 • UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİKTİR
 • KOLAY UYGULANABİLİR
 • GENİŞ RENK SEÇENEKLERİ VARDIRİzoper  Yapı son yıllarda gerek inşaat, gerek endüstri ve sanayi alanında son derece yaygın bir kullanım alanına sahip olan epoksi kaplamalar konusunda deneyim kazanmış bir firmadır.
Epoksi uygulamalarımız standartlara uygun, kaliteden ödün vermeden ve uzman personellerle yapılmaktadır. Özellikle kaplama ve izolasyon konusunda problemli alanların ıslahı konusunda firmalara teknik destek sunmaktayız.

 Solventsiz Epoksi Kaplama Solventli Epoksi Arakat Poliüretan Emperenye Astar Epoksi Enjeksiyon Sistemleri Solventsiz Epoksi Emprenye Astarı Solventsiz Epoksi Beton Emprenye Astarı Akrilik İç dış Yüzey Kaplaması Yanmaz Poliüretan Elastik Kaplama Solventsiz Epoxy macunu Epoksi hafif dolgu macunu Epoksi yoklama macunu Hızlı sertleşen Epoksi yapıştırıcı Yavaş sertleşen Epoksi yapıştırıcı Epoksi Elastik yapıştırıcı Poliüretan son kat boya Epoksi tek kat boya Epoksi boya Epoksi macun Epoksi Solventli son kat boya Epoksi derz dolgu macunu Su altı Epoksi Epoksi Arakat Epoksi Astar Solventsiz Epoxy Kaplama Epoksi Tamir Harcı Epoksi Self levellig Epoksi zemin kaplama Poliüretan çatı kaplama Poliüretan zemin kaplama

 epoxy laminant kaplama